ساخت وب سایت های شخصی

ساخت وب سایت های شخصی

ساخت وبسایت شخصی

ساخت وب سایت شخصی

علت گسترش وب سایت های شخصی 

امروزه داشتن وب سایت برای شرکت های بزرگ خصوصی و دولتی واجب شده است. به طوری که شرکت های خصوصی و دولتی بدون داشتن وب سایت در دنیای تجارت الکترونیک جایی ندارند و هرگز نمی توانند در زمینه تجارت الکترونیک موفق باشند.

از بعد شخصی نیز با افزایش ضریب نفوذ اینترنت در میان افراد جامعه و همچنین استفاده مردم از دستگاه های دیجیتال، داشتن یک وب سایت شخصی برای معرفی خدمات کلی و معرفی اشخاص آرام آرام به یک حرفه تبدیل شده است.

موارد لازم برای داشتن یک وب سایت شخصی

نام دامنه

نام دامنه یا دامین که گاها از آن به اسم آدرس سایت یاد می شود جزو اولین مواردی می باشد که برای ساخت وب سایت شخصی می بایست به آن توجه نمایید و به عنوان یک قاعده کلی می بایست به محتوای وارد شده در صفحه سایت مربوط باشد و هم چنین می بایست کوتاه، روان و ساده باشد تا در ذهن به خاطر سپرده شده و کاربر پسند باشد. انتخاب نام دامنه مناسب در رنکینگ سایت در موتورهای جستجو بسیار موثر واقع خواهد شد.

ظاهر، گرافیک و لایه بندی سایت

تاثیر روانی و بصری تصاویر در محیط وب از متون بسیار بیشتر می باشد. رنگ ها، تصاویر و فونت ها و قالب کلی سایت اطلاعات خاصی را قابل القاست به کاربر سایت می دهند. برای ساخت وب سایت شخصی خود فقط نباید به قالب مورد پسند خود و علاقه مندی های خود تکیه نمایید بلکه باید حتما ویژگی های لازم برای ایجاد کردن حس لازم و قابل القا در کاربر را به دقت انتخاب نموده و  تمامی رنگ ها، تصاویر، فونت های سایت و قالب شخصیت سایت را معرفی نموده و هم چنین هدف اصلی از ساخت وب سایت شخصی می بایست مشخص باشد که در طراحی سایت لحاظ شود. و تنها فقط کافی نیست که ظاهر سایت مناسب باشد بلکه سایت می بایست کاربر پسند و جذاب باشد و دسترسی به اطلاعات ساده باشد.

وب سایت های شخصی

طراحی سایت ریسپانسیو (Responsive = واکنش گرا) به معنای طراحی سایتی می باشد که در انواع اندازه های صفحه نمایش به درستی نشان داده شود و دچار خطای بصری نباشد. حتما شما نیز سایت هایی را مشاهده نموده اید که در رایانه به درستی نشان داده می شود ولی در گوشی یا تبلت ها  دچار بهم ریختگی می شوند . از لحظ بصری جلوه درستی ندارد. در کل طراحی سایت ریسپانسیو یعنی ساخت یک وب سایت برای همه اندازه های صفحه نمایش در هر شرایطی!

اهمیت و گسترش طراحی سایت ریسپانسیو

با گسترش دنیای وب و فراگیر شدن استفاده از وب سایت ها، آرام آرام ضرورت استفاده مردم از وب سایت نیز گسترش یافت به طوری که همواره شاهد افزایش ضریب استفاده کاربران از وب سایت ها می باشیم. از یک طرف قضیه نیز با فراگیر شدن  استفاده مردم از گوشی، تبلت و انواع صفحه نمایش ها در اندازه های  مختلف، ضرورت بهینه سازی وب سایت و طراحی سایت ریسپانسیو نیز به چشم میخورد. امروزه کاربران از تمامی دستگاه ها به وب  انواع سایت ها مراجعه می نمایند و ضعف وجود طراحی سایت ریسپانسیو می تواند آسیب جدی به صاحبان وب سایت ها وارد نماید. در صورتی که سایت به صورت ریسپانسیو طراحی نشده باشد، خیل عظیمی از کاربرانی که قصد مشاهده وب سایت را دارند از دست خواهند رفت.

در قبل از سال 2005 میلادی اکثر وب سایت ها برای دستکتاپ نوشته می شد و کم تر کسی برای  استفاده از وب سایت از گوشی های هوشمند استفاده می نمود. در بین سال های 2005 تا 2008 که افزاش استفاده  کاربران از وب سایت ها با استفاده از گوشی های هوشمند پدید آمد و این گوشی ها داری قابلیت جست و جو در صفحات وب شدند.

برای رفع این مشکل "نسخه موبایل" پدید امد که هر سایتی که نسخه موبایل داشت برای کاربران نمایش داده می شد که این گزینه نیز مشکلات خاص خود را داشت  از نظر بصری هیچ گاه به عنوان  یک سایت ریسپانسیو نمی شد به آن نگاه  ویژه ای داشت.

ضرورت استفاده  از طراحی سایت ریسپانسیو برای طراحان وب سایت

به موازات استفاده مردم از انواع صفحه نمایش ها برای استفاده خود و گسترش ضریب استفاه از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها و... لازم شد تا طراحان وب سایت نیز برای جذب این قشر عظیمی از کاربران دست به کار شوند.

طراحی سایت ریسپانسیو نیز به همین علت  پدید آمد. درست در ژوئن سال 2012 بود که با اعلان گوگل مبنی بر اینکه برای وب سایت هایی که کاربر پسند هستند دارای ارزش بیشتری هستند، طراحی سایت ریسپانسیو نیز استارت خورد و انواع سایت ها برای تغییر قالب وب سایت خویش تلاش نمودند و درست آن جا بود که نقطه عطفی برای طراحان وب سایت به لحاظ طراحی سایت ریسپانسیو بود. طراحی سایت ریسپانسیو در سال 2011  و با ورود css3 و html5 به بازار، پدید آمد.

خدمات گروه فناوری اطلاعات پارسیان در زمینه طراحی سایت

گروه فناوری اطلاعات پارسیان در زمینه انواع خدمات طراحی وب سایت های فروشگاهی ، وب سایت های شخصی، وب سایت های سازمانی و ... آماده ارائه خدمت به تمامی مخاطبین خویش می باشد. برای دیدن  خدمات گروه فناوری اطلاعات پارسیان می توانید به صفحه طرح های ویژه مراجعه نمایید.


ساخت وبسایت شخصی | اضافه شده در تاریخ : 1395/09/01 | تعداد بازدید : 706


کلمات کلیدی :
طراحی وب سایت شخصی,طراحی وبسایت شخصی,طراحی سایت شخصی

لطفا صبر کنید